Пн-Пт: 9.00 - 19.00
Онлайн замовлення: 24/7

"Косметичні зірки", або на що слід звертати увагу при виборі препаратів!

Потрапляючи на шкіру, перше, з чим стикається косметика – це роговий шар, який складається з відмерлих клітин – корнеоцитів і ліпідного шару. Від того, як косметика буде взаємодіяти з ліпідним шаром, тобто з бар'єрною системою шкіри, залежить ефективність косметичних препаратів. Дія косметичних препаратів визначається, в першу чергу, не активними добавками, як вважає більшість, а їх основою, тобто середовищем, в якому ці добавки розчинені. Від основи залежить, зокрема, наскільки швидко буде вбиратися крем, як він буде відчуватися на шкірі, яким буде його негайна дія і пролонгований ефект, проникнуть в шкіру активні речовини, наскільки великий ризик, що він викличе подразнення. У 1990 році німецький вчений Ханс Лаутеншлегер отримав патент на ліпідну композицію, яка за своїм змістом багато в чому копіює роговий шар шкіри і таким чином сприяє його відновленню. Ця композиція була названа DMS (Derma Membran Structure - Дерма-мембранна структура). Вона являє собою новий вид емульсій - ламелярні емульсії.

Давайте розберемося, що ж таке ламелярна DMS емульсія, і чим вона відрізняється від звичайної емульсії, якою ми всі звикли користуватися.

Будь-яка емульсія (крем) складається з двох основних складових: вода і масло (або його синтетичні замінники). Дві ці субстанції не розчинні один в одному. Тому хімічна промисловість винайшла всілякі емульгатори - хімічні речовини, що дозволяють розчинити масло у воді або воду в маслі і тим самим, отримати всім нам знайомий білий крем. 95% косметичних засобів на сучасному косметичному ринку представляють саме такі емульсії. Проблема в тому, що дані емульгатори руйнують захисні бар'єри шкіри. Вони пов'язують не тільки масло і воду в емульсії, але і в нашій шкірі «дроблять» міжклітинні ліпіди (жири), але ж це основа бар'єрних систем нашої шкіри. Емульгатори здатні вбудовуватися в епідермальний бар'єр, проникати через нього і досягати живих клітин більш глибоких шарів. В результаті їх дії шкіра стає збезводненої і беззахисною перед токсичними речовинами, бактеріями. Так регулярне застосування кремів з емульгаторами і засобів очищення з агресивними ПАВами (впливають на ліпідний шар, як і емульгатори), особливо для проблемної шкіри, у якій механізми відновлення бар'єру часто бувають порушені, тільки посилює проблеми.

Крім емульгаторів, більшість косметичних засобів на ринку містять шкідливі і баластні речовини, що не мають ніякого відношення до шкіри: стабілізатори, силікони, мінеральні масла, віддушки, барвники і т. д.

Корнеотерапевтична косметика працює зовсім за іншим принципом. В її основі лежить емульсія мембраноподібної структури (ламелярна емульсія) - DMS, яка виходить в результаті високотехнологічного процесу без застосування традиційних емульгаторів. Емульгатором в ній виступає фосфатидилхолін (лецитин) - речовина, що входить до складу живих клітин. Крім цього, DMS емульсії містять цераміди, фосфоліпіди. Ці компоненти фізіологічні і добре засвоюються клітинами шкіри, включаючись в метаболізм і служать джерелом ненасичених жирних кислот. При виробництві DMS емульсій використовуються тільки натуральні рослинні масла з обов'язковим розрахунком їх фізіологічного співвідношення. Таким чином, в роговий шар надходять олеїнові, лінолеві і ліноленові кислоти в потрібній кількості для здорового функціонування ліпідного шару.

Чому ж така композиція називається "ламелярною емульсією"?

Крім того, що при виробництві DMS емульсії використовує компоненти, аналогічні природному складу шкіри, вона ще має ідентичну шкірі фізичну структуру у вигляді елементів бішару. Це означає, що вода і ліпідна (масляна) фаза на мікрорівні утворюють не круглі міцели, як у звичайній емульсії, а чергуються шари – подібно до того, як вони організовані в роговому шарі.

Завдяки такій структурі і складу DMS креми можна назвати "другою шкірою", або біоміметичними. Роговий шар легко бере з такої косметики потрібні йому в даний момент компоненти, вбудовує в свою структуру, тим самим швидко заліковуючи наявні пошкодження і відновлюючи свою цілісність. Здоровий роговий шар перешкоджає зайвому випаровуванню води з поверхні шкіри. Водний баланс шкіри відновлюється, а симптоми сухості, стягнутість і відчуття дискомфорту зникають. Через 4 тижні застосування ламелярної емульсії клінічно відзначено полегшення симптомів лущення — в 72,6% випадків; свербіння — 58,6%; сухості шкіри — 52,5%; еритеми — 47,7 %; наявності розчухів — 35,6%.

Крім цього, ламелярні структури є прекрасним контейнером для зберігання біологічно активних речовин і забезпечують їх транспортування в глибокі шари дерми.

Звичайно, корнеотерапія не дасть моментального ефекту: на відновлення рогового шару буде потрібен час від 28 днів (в молодому віці) і до 2-3 місяців (в більш старшому віці або при несприятливих кліматичних умовах). Але зате ви отримаєте довгостроковий ефект і стабільний результат без несприятливих наслідків, які так часто виникають після застосування агресивних косметичних процедур.

Чому ж так мало компаній, які виробляють такі корисні для шкіри «чудо-креми»?

На жаль, як зазвичай буває, все хороше і корисне, дуже непросто зробити технічно, та й до того ж занадто затратно. Так і з DMS емульсіями, чий технологічний процес вкрай складний, а компоненти для виробництва вкрай дорогі, що робить собівартість таких емульсій дуже високою. Всі ці аспекти виявляються досить вагомою причиною, щоб великі промислові компанії відмовилися від виробництва такої косметики.

Однак, доктор біохімії Клеменс Белтер, створюючи професійний лікувальний косметичний бренд DR.BELTER керувався саме принципом коренеотерапії (це прогресивна концепція догляду за шкірою, спрямована на відновлення власних регенераторних здібностей шкіри, нормалізацію і підтримку її природних функцій і захисних механізмів). Рецептури препаратів включають не просто фізіологічні DMS емульсії, а й натуральні, дуже якісні інгредієнти.

Таким чином, косметика Dr. BELTER не містить:

  • емульгаторів
  • консервантів
  • мінеральних масел
  • синтетичних ароматизаторів
  • силіконів

Вона гіпоалергенна, вільна від хімічних домішок і з успіхом застосовується для лікування вугрової хвороби – акне (жирна шкіра), акне зрілого віку (суха шкіра), контактних дерматитів, для профілактики старіння шкіри, попередження появи зморшок. Також, її можна застосовувати для догляду за шкірою вагітних жінок, так як вона не пошкоджує шкіру, швидко заспокоює і відновлює. Косметика Dr. BELTER повною мірою відповідає вимогам безпеки, ефективності та корисності.


Отзывы

Написати відгук